Turbosprężarka dokładnie tak samo, jak wiele innych urządzeń mechanicznych czasami odmawia posłuszeństwa. Wraz z eksploatacją tego podzespołu rośnie również prawdopodobieństwo tego, że dojdzie do awarii. Zakup nowego urządzenia wiąże się ze sporymi kosztami, dlatego znacznie lepiej postawić na regenerację, czyli proces, który sprawi, że niesprawna turbosprężarka będzie pracować zupełnie jak nowa. Co warto wiedzieć na ten temat?

Szukasz szybkiej regeneracji turbosprężarki i jesteś z Krakowa lub okolicy? Zadzwoń teraz – 600 150 006 !

regeneracja turbosprężarek Kraków 01 regeneracja turbosprężarek Kraków 02

Takie piękne Hybrydy też robimy ?
Kute kolo CNC 11 Łopat.
Audi 1.8 Turbo K03-0029

Co może świadczyć o niesprawności turbosprężarki?

Gwizd podczas przyspieszania, odczuwalna utrata mocy silnika czy też kłęby siwego dymu. Takie sytuacje bardzo często świadczą o tym, że nasza turbosprężarka nie działa tak, jak powinna. W takiej sytuacji najważniejsze jest to, aby reagować tak szybko, jak to możliwe. Zwlekanie z działaniem sprawi, że narazimy się na dodatkowe koszta, których każdy z nas chce uniknąć. Wymiana turbosprężarki na nową wiąże się z bardzo wysokimi kosztami. W związku z tym, kiedy udamy się do mechanika, warto poinformować go o tym, w jaki sposób dbaliśmy o nasz samochód. Jeśli zataimy to, że zaniedbywaliśmy wymianę olejów czy filtrów, specjalista nie będzie w stanie postawić w pełni naprawić naszego samochodu.

Jak wygląda proces regeneracji turbosprężarki?

Wbrew pozorom turbosprężarka to naprawdę nieskomplikowane urządzenie, dlatego jej części są bardzo wytrzymałe mimo tego, że warunki ich pracy są naprawdę trudne. Prędkość wirników wynosi około 200 tysięcy obrotó na minutę, a temperatura spalin wynosi około 800 stopni Celsjusza. W związku z tym turbosprężarka będzie poprawnie działała od 150 do niekiedy nawet 300 tysięcy kilometrów. Prawda jest jednak taka, że wszystkie podzespoły w samochodach powoli się zużywają i nie inaczej jest w przypadku pracy turbosprężarek. Znacznie lepszym rozwiązaniem niż zakup nowego sprzętu, jest regeneracja starego, gdyż efekt będzie bardzo zbliżony, a sam proces jest znacznie tańszy.

Jak wygląda regeneracja turbosprężarki?

  • rozmontowanie turbosprężarki oraz dokładna ocena jej stanu - tutaj muszą Państwo poprosić o taką usługę swojego mechanika
  • następnie Państwo lub mechanik mogą skontaktować się z nami - przyjedziemy odebrać niesprawną turbosprężarkę,
  • kolejnym etapem jest rozłożenie urządzenia na części, a także skrupulatne czyszczenie,
  • następnie wymiana zużytych, czy też niepoprawnie działających części,
  • złożenie zregenerowanej turbosprężarki,
  • wyważenie wirników wraz ze sprawdzeniem szczelności sprzętu,
  • zweryfikowanie, czy czregenerowana turbosprężarka pracuje poprawnie

Dlaczego warto postawić na profesjonalną firmę, jeśli chodzi o regenerację turbosprężarki?

Nie ma co się oszukiwać, regeneracja turbosprężarki to złożony proces, który wymaga od fachowca wiele wiedzy. Co więcej, jakiekolwiek błędy, jakie zostaną popełnione w czasie pracy, będą skutkowały ponownym uszkodzeniem turbosprężarki. W związku z tym, jeśli ktoś nas zapewnia, że jest w stanie naprawić nasze urządzenie bez czyszczenia czy też wyważenia, to warto omijać jego warsztat szerokim łukiem. Jak już wspominaliśmy, turbosprężarka pracuje w naprawdę trudnych warunkach, dlatego wszystko musi zostać bardzo dokładnie sprawdzone, a wszelkie niedziałające elementy po prostu wymienione. Pod żadnym pozorem nie powinniśmy również stawiać na zamienniki z Chin. Kuszą one nas swoją niską ceną, jednak ich jakość jest tak niska, że naprawdę nie warto ich testować.

Jeśli jesteś zainteresowany regeneracją turbosprężarki i mieszkasz w Krakowie lub okolicy - skontaktuj się z nami - odbierzemy niesprawną turbosprężarkę i przywieziemy zregenerowaną.

 

ZAMÓW CZYSZCZENIE DPF I FAP W 24H