Za odpowiednią pracę silnika pojazdu odpowiada wiele kluczowych elementów. Jednym z nich jest pompa wtryskowa, której zadaniem jest wtłaczanie i właściwe dawkowanie paliwa. Dzięki temu silnik rozpoczyna pracę. Jednak niekiedy element ten ulega uszkodzeniom. Obecnie w sytuacji kiedy pompa wtryskowa przestaje działać w sposób prawidłowy, zamiast ją wymieniać na nową, proponujemy regenerację pompy wtryskowej. Szczególnie do współpracy zapraszamy klientów z Krakowa. Na czym polega regeneracja pomp wtryskowych i czy warto ją przeprowadzać?

regeneracja pomp wtryskowych Kraków 01

Pompy Common Rail Bosch mercedes Sprinter CDI czekające na regenerację

Na czym polega regeneracja pomp wtryskowych i kiedy należy ją wykonać?

Pompy wtryskowe potrafią pracować bezawaryjnie bardzo długo, ale z czasem się zużywają, przez co silnik nie jest w stanie prawidłowo pracować. Bardzo często przyczyną usterek może być stosowanie słabej jakości oleju napędowego czy bardzo trudne warunki pracy silnika. W przypadku, gdy właściciel samochodu zauważy choćby najmniejsze niepokojące sygnały, powinien udać się do mechanika. Oczywiście wiadomym jest fakt, że najprościej byłoby zakupić fabrycznie nową pompę wtryskową, ale należy liczyć się w tym przypadku z dość dużymi kosztami. Dlatego optymalnym rozwiązaniem staje się regeneracja pompy wtryskowej. Cały proces regeneracji polega tak na prawdę na początkowym wyczyszczeniu pompy, a następnie jej sprawdzeniu, w celu zdiagnozowania usterki. Bardzo ważne w całym procesie jej regeneracji jest wymienienie uszkodzonych elementów eksploatacyjnych. Są to między innymi uszczelniacze czy zaworki. Po wymienieniu tych części, można rozpocząć montaż za pomocą odpowiednich urządzeń. Na koniec należy wykonać testy, które potwierdzą sprawność pompy. Jeśli wszelkie testy przebiegną pomyślnie, zregenerowany element jest przeznaczony do użycia.


Proces regeneracji pompy Common Rail Delphi

Dlaczego warto przeprowadzać regenerację pompy wtryskowej?

Odpowiadając na zadane pytanie, czy regeneracja pompy wtryskowej jest opłacalna, odpowiadamy zdecydowane tak. Zdarzają się przypadki, że nowe pompy kosztują nawet kilka tysięcy złotych. Ogromnym plusem jej regeneracji jest przede wszystkim to, że jej koszt jest kilkakrotnie niższy niż zakup nowego elementu. Oczywiście bardzo ważne jest to, aby uszkodzona pompa trafiła do profesjonalnego zakładu – takiego jak nasz. Wtedy będziemy mieć pewność, że cały proces będzie dokładnie przeprowadzony. Niekiedy możemy spotkać się jeszcze z twierdzeniem, że pompy po regeneracji mogą krócej pracować. Jednak z naszej praktyki wynika, że nie jest to zgodne z prawdą. Zregenerowana w odpowiedni sposób pompa wtryskowa działa praktyczne tak samo jak nowa. Zatem jest to bardzo opłacalne, biorąc pod uwagę dość niskie koszty za przeprowadzaną naprawę. Kluczowe jest szybkie rozpoznanie usterek w pompie i odpowiednia reakcja. Im szybsza nasza reakcja, tym większa pewność, że ta część będzie w najbliższym czasie odpowiednio pracować.

Aby uniknąć niechcianych awarii pompy wtryskowej warto dbać o dobrą jakość paliwa i regularnie przeprowadzać wymianę filtrów. Jednak jeśli dojdzie do awarii to zdecydowanie najpewniejszym i jednocześnie najtańszym sposobem na rozwiązanie tego problemu jest regeneracja pompy wtryskowej. Zabieg ten nie będzie tak kosztowny jak zakup nowych części, ale jednocześnie sprawi, że silnik będzie prawidłowo pracował.

Jeżeli mieszkają Państwo w Krakowie lub okolicy i są Państwo zainteresowani regeneracją pompy wtryskowej – zapraszamy do kontaktu. Szybko odbierzemy uszkodzoną pompę i przywieziemy naprawioną.

ZAMÓW CZYSZCZENIE DPF I FAP W 24H